Co je to poppers? Jaké jsou jeho účinky?

A
A
Co je to poppers? Jaké jsou jeho účinky?

Poppers zná dnes každý spíše jako malou lahvičku s chemickou tekutinou, která se obvykle prodává jako čistič na sklo, nebo latex.

Co je to poppers? Jaké jsou jeho účinky?

Co je to poppers? Jaké jsou jeho účinky?

Co je to Poppers – Účinky Poppers – Co je to Poppers – Účinky Poppers – informace poppers – prodej poppers – jak se užívá poppesrs – poppers Brno – historie poppers – druhy poppers

Co je to poppers? Jaké jsou jeho účinky?

 

Poppers zná dnes každý spíše jako malou lahvičku s chemickou tekutinou, která se obvykle prodává jako čistič na sklo, nebo latex. Najdeme ji v sexshopech, nebo i volně na internetu.  Je to však pouze slangový výraz pro chemické látky alkyl nitrit, butyl nitrit, isobutyl nitrit a amylnitrit. Dříve byly poppers známé především u homosexuálů a to už v roce 1970. Zájmu heterosexuálů se začali těšit až o něco později a to kolem roku 1990. V dnešní době jsou poppers oblíbené i u mladších generací a to nejen pro své afrodiziakální účinky, ale také jako účinný povzbuzovač na párty, nebo v tanečních klubech.

„Poppers je i dnes zcela legálně dostupný.“

Dnes už je tento způsob využití poppers zakázaný, ale v minulosti se v tanečních klubech poppers skutečně k tomuto účelu officialně používali. Majitelé klubu nechávali tyto chemické látky postupně odpařovat, což mělo za následek roztažení cév, lehkou otupělost a postupnou ztrátu zábran. Poppers je i dnes zcela legálně dostupný a můžeme ho koupit volně na internetu. Stačí Vám pouze plnoletost a cca 300 Kč.

Rozdělení Popppers

Poppers rozdělujeme na malé cca 10ml, střední cca 15ml a velké cca 30ml. Toto rozdělení se liší nejen cenou, ale i svojí účinností. Jde v podstatě o to, že čím větší obsah poppers má, tím je silnější/účinnější. V lahvičce s větším obsahem se kumuluje více chemické látky a zvyšuje se tím i jeho síla. Pro udržení účinnosti poppers je také důležité pečlivě uzavírat lahvičku, aby chemická látka neunikala ven.

Účinky Poppers a jeho užití

Jak jsme si už řekli, poppers se neoficiálně využívá jako povzbuzovač na párty, nebo při sexu. V obou případech se jedná především o jeho vlastnost roztahovat při vdechnutí jeho výparů cévy a způsobovat i lehce euforické stavy. Homosexuálové ho využívají při análním sexu, ale v oblibě je i u heterosexuálů a klasickém pohlavním styku. Doporučuje se hluboké nadechnutí těsně před orgasmem.

Poppers účinkuje velmi rychle a velmi krátce. Jeho účinky můžeme pozorovat již po pěti až deseti sekundách a účinek trvá cca třicet vteřin. Mezi klasické projevy patří: rychlé bušení srdce, pocity tepla, zarudnutí obličeje, malátnost a euforické stavy. Při opakovaném používání se mohou dostavit i bolesti hlavy, či pálivý pocit v nose. Některé poppers jsou k bolestem hlavy náchylnější než jiné. To se dá vyhledat na internetu a to třeba na diskusních fórech, kde lidé sdílejí své typy a recenze.

Jelikož je poppers chemická látka, která není určena k inhalaci, jsou zde i možná zdravotní rizika. Mezi ně patří při dlouhodobém užívání například poškození plic a dýchacích cest. Nedoporučuje se také poppers kombinovat s dalšími chemickým látkami jako je: pervitin, kokain, extáze, ale i Viagra atp.

Sleduj nás! 🙂  #kryptonitlife   #kryptonitteam

YOU MAY ALSO LIKE

Main Menu x