Tři techniky díky kterým dosáhnete lucidního snění

A
A
Tři techniky díky kterým dosáhnete lucidního snění

Lucidní snění je stav, kdy si uvědomujete, že sníte, zatímco jste ve stavu snu. Umožňuje vám, mít větší kontrolu nad svými sny a dokonce si je zapamatovat a ovládat je. Lucidní snění je fascinující a mocný nástroj, který byl studován a praktikován vědci i duchovními guru. Existují různé techniky, které lze použít pro navození lucidního snění..

Tři techniky díky kterým dosáhnete lucidního snění

 dosáhnete lucidního snění Tři techniky díky kterým

Tři techniky díky kterým dosáhnete lucidního snění

 

Lucidní snění je stav, kdy si uvědomujete, že sníte, zatímco jste ve stavu snu. Umožňuje vám, mít větší kontrolu nad svými sny a dokonce si je zapamatovat a ovládat je. Lucidní snění je fascinující a mocný nástroj, který byl studován a praktikován vědci i duchovními guru. Existují různé techniky, které lze použít pro navození lucidního snění. V tomto článku prozkoumáme některé z nejpopulárnějších a nejúčinnějších metod a poskytneme podrobný popis každé techniky, jak ji aplikovat v praxi. Ať už jste začátečník nebo pokročilý lucidní snílek, tyto tři techniky vám pomohou se posunout na další úroveň a odemknou plný potenciál vašeho podvědomí.

The Mnemonic Induction of Lucid Dreams (MILD) 

Technika MILD je založena na vytvoření a praktikování afirmace, ve které si před spaním stanovíte záměr, že rozpoznáte, že sníte. Zvýšíte tím šanci, že si to během snu opravdu uvědomíte.

Zde jsou kroky pro techniku MILD:

Krok 1. Než půjdete spát, věnujte několik minut opakováním svých snů z předchozí noci. Snažte se zapamatovat si co nejvíce detailů.

Krok 2. Vyberte si znamení snu. Mělo by to být něco, co často vidíte ve svých snech (například kytka, zvíře, nebo cokoliv jiného) a rozhodněte se, že když toto znamení uvidíte ve svém snu, uvědomíte si, že sníte.

Krok 3. Když ležíte v posteli, opakujte si frázi „Pamatuji si, abych poznal, že sním“, a zároveň si představujte, že se ve snu “probouzíte” a vidíte své snové znamení.

Krok 4. Pokuste se usnout a přitom stále opakujte frázi a vizualizujte si znak snu.

Krok 5. Když se ráno probudíte, okamžitě si vybavte všechny sny, které se vám v noci zdály, a zapište si je.

Opakováním fráze a vizualizací znamení snu před usnutím, trénujete svou mysl, aby si během snu začala být sama sebe vědomá. S praxí může technika MILD zvýšit šance, že se během snu stanete lucidní.

Technika Wake Back to Bed (WBTB) 

Je založena na myšlence, že když se v noci na krátkou dobu probudíte a poté se vrátíte ke spánku, zvýšíte tím šanci na lucidní snění. Technika využívá skutečnosti, že pravděpodobnost lucidního snění je vyšší ve druhé polovině noci, kdy je mozek ve fázi spánku REM (Rapid Eye Movement), což je fáze, ve které se vyskytuje většina snů.

Zde jsou kroky pro techniku WBTB:

Krok 1. Nastavte si budík, který vás probudí po pěti nebo šesti hodinách spánku.

Krok 2. Když budík zazvoní, zůstaňte asi 20 až 30 minut vzhůru. Během této doby si můžete číst, meditovat nebo se zapojit do jakékoli jiné činnosti, která vám pomůže uvolnit se a soustředit se na svůj záměr, „být lucidní“.

Krok 3. Opakujte frázi „až příště budu snít, chci vědět, že sním“, nebo jakoukoli podobnou afirmaci, kterou používáte.

Krok 4. Vraťte se do postele a pokuste se znovu usnout.

Krok 5. Když se ráno probudíte, okamžitě si vybavte všechny sny, které se vám v noci zdály, a zapište si je.

Probouzením v noci využívá technika WBTB zvýšené pravděpodobnosti lucidního snění v druhé polovině spánkového cyklu. Navíc tím, že se soustředíte na záměr, stát se lucidním ve snu a opakujete zvolenou afirmaci, pomáháte trénovat mysl, aby si během snů, sama sebe více uvědomovala. 

Technika Wake Induced Lucid Dream (WILD) 

Tato technika vychází z teorie, že když zůstanete ve stavu bdělosti, zatímco tělo usíná, zvyšuje se tím šance na lucidní snění. Tato technika je pokročilejší než jiné techniky a vyžaduje značné množství praxe a trpělivosti.

Zde jsou kroky pro techniku WILD:

Krok 1. Lehněte si do postele a uvolněte své tělo.

Krok 2. Soustřeďte svou pozornost na svůj dech a snažte se udržet svou mysl co nejčistší.

Krok 3. Jakmile začnete mít pocit, že upadáte do spánku, věnujte zvýšenou pozornost pocitům ve svém těle a snažte se udržet ve stavu bdělosti.

Krok 4. Jakmile začnete pociťovat spánkovou paralýzu (jako jsou vibrace nebo mravenčení), snažte se udržet svou mysl soustředěnou a čistou.

Krok 5. V tomto okamžiku byste měli začít zažívat živé představy a můžete se pokusit vstoupit do snu, přímou vizualizací sebe sama v požadovaném snovém místě nebo scénáři.

Krok 6. Jakmile jste ve snu, snažte se udržet vědomí, že sníte, a pokuste se sen ovládat.

Technika WILD je považována za jednu z nejpokročilejších technik lucidního snění a vyžaduje značné množství praxe a trpělivosti. Je důležité si uvědomit, že dosažení lucidního snu pomocí této techniky, může být náročné a může nějakou dobu trvat. 

„Často se stává, že spícímu něco v duši praví, že to, co se mu zdá, je pouze sen“
– Aristoteles

Je důležité si uvědomit, že dosažení lucidního snění, není nikdy předem zaručeno a pro některé lidi může být jeho dosažení obtížnější než pro jiné. Proto je důležité neztrácet naději po prvním neúspěchu a dál trénovat výše zmíněné techniky. Ono to nakonec vyjde. 😉


Tagy: lucidní snění – astrální cestování – ovládání snů – techniky pro ovládnutí snů – co je to lucidní snění – co je to astrální cestování – mimotělní zkušenost – mimo fyzické tělo – snění – živé snění – jak ovládnout sny – jak astrálně cestovat – bylinky pro astrální cestování a lucidní snění – bylinky pro živé sny


Sleduj nás! 🙂  #kryptonitlife   #kryptonitteam

SLEVA 5% NA PRVNÍ NÁKUP! | POUŽIJ KÓD: KRYPTONITKRATOMCZ

YOU MAY ALSO LIKE

Main Menu x