JAK SE KRATOM UŽÍVÁ – DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ

A
A
JAK SE KRATOM UŽÍVÁ – DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ

Doporučené davkování kratomu

Doporučené davkování kratomu – dávkování kratomu – informace o kratomu – co je to kratom – prodej kratomu

JAK SE KRATOM UŽÍVÁ

 

Lidé kratom konzumjí nejrůznějšími způsoby. Žvýkají samotné listy, vytvářejí odvar, nebo jednoduše rozmíchají kratomový prášek z nadrcených listů ve vodě. Způsobů je mnoho a liší se od sebe chutí, účinky i  výslednou konzistencí.

Kratom má sám o sobě dost nahořklou chuť. Mohli bychom ji přirovnat například k ječnemu, zelené kávě, matchy, nebo k jinému rostlinému produktu. Proto mnoho lidí kratomový nápoj nějakým způsobem dochucuje. Zde se kreativitě meze nekladou. Někdo používá obyčejný džus, (POZOR v případě citrusových džusů, se účinky kratomu násobí.), kakao, citron,  med, cukr atd.

Nejčastější způsob přípravy je kratomový odvar, nebo koktejl z nadrcených listů. U odvaru je postup stejný jako u přípravy sypaného čaje. Ohřátou vodou na 75 – 90 °C se zalije odměřená dávka kratomu a nechá se 10 až 15 minut luhovat. Výsledný „čaj“ se pak obvykle dochucuje citronem a cukrem, jelikož výsledná chuť je velmi hořká. Druhý způsob je o něco jednoduší. Odměřená dávka se zalije vodou (většina lidí preferuje 0,3 až 0,5l) a pečlivě rozmíchá. Výsledná chuť je opět velmi hořká, ovšem na rozdíl od čaje zde zůstává i nadrcený prášek.

 

dávkování kratomu

DÁVKOVÁNÍ

U kratomu je dávkování velmi individuální a existuje zde spíše všeobecný odhad. Ten závisí na mnoha faktorech včetně váhy, metabolismu, nebo psychického stavu. Malá dávka nezanechá účinky skoro žádné a naopak velká dávka sebou může přinést řadu vedlejších účinků. O účincích kratomu se dočtete v článku KRATOM JAKO ANTIOXIDANT – POZITIVNÍ A NEGATIVNÍ ÚČINKY

Malá dávka   1 – 2,5g
Střední dávka   3 – 4g
Větší dávka   5 – 6g
Velká dávka   7g a více..

 

„Pro představu – 6g kratomu je zhruba vrchovatá čajová lžička, kde prášek již tvoří značný kopeček. Zarovnaná lžíce jsou cca 3g.“

 

UPOZORNĚNÍ

Na kratomu by se NEMĚLO řídit, ačkoliv to není zakázané. Dále je nevhodný pro těhotné a kojící ženy, nebo lidi s nízkým tlakem (kratom snižuje tlak). Neměl by se také kombinovat s antidepresivy. Pokud se objeví příznaky jako například třes, pocení, motání hlavy, nevolnost, nebo zrychlený tep, tak se pravděpodobně jedná o předávkování. Pokud se dostaví únava, jedná se pravděpodobně o nadměrné snížení tlaku. Ani v jednom případě by se nemělo jednat o zdraví ohrožující problém. Pokud jsou ovšem tyto příznaky výrazné, je doporučeno vyhledat lékařskou pomoc.

 

SLEDUJ NÁS NA FACEBOOKU: KLIKNI ZDE!

 

UPOZORNĚNÍ: Článek má pouze informativní charakter. Kratom podle legislativy ČR není schváleným výživovým doplňkem, či potravinou. Jedná se tedy o sběratelský předmět. Informace zde uvedené slouží pouze k všeobecné informovanosti a nejedná se o šíření toxikomanie. Údaje zde uvedené, jsou dostupné volně na internetu a autor neručí za pravdivost či správnost uvedených údajů.

YOU MAY ALSO LIKE

Main Menu x