KANNA (Sceletium Tortuosum)

A
A

Co je to Kanna (Sceletium Tortuosum)

Co je to Kanna (Sceletium Tortuosum) – Kanna informace – kanna prodej – kanna extrakt – kanna brno – Co je to Kanna (Sceletium Tortuosum)

KANNA (Sceletium Tortuosum)

 

Rostlina pochází z Jižní afriky, kde ji objevili již kdysi dávno tamní domorodci. Žvýkání listů kanny udržovalo dobrou náladu a snižovalo chuť k jídlu. Dnes můžeme kannu dostat ve specializovaných obchodech, nebo na internetu. Kanna se prodává nejčastěji jako drcená bylina, prášek, nebo extrakt. Pokud chcete vyšší koncentraci účinných látek zvolte extrakt.

I zde samozřejmě narazíte na různé koncentCo je to Kanna? (Sceletium Tortuosum)race – například 20:1, 50:1 což označuje kolik kilogramů suroviny bylo použito k vytvoření jednoho kilogramu extraktu. Toto označení nazýváme širokospektrální jelikož zde nejde přesně určit, kolik účinných látek daná šarže obsahuje. Každá část původní suroviny obsahuje jiné množství účinné látky, proto lze jen stěží určit, kolik se v daném extraktu účinných látek skutečně nachází. Zpravidla ale platí, že čím vyšší číslo, tím silnější extrakt.

 

Účinky kanny

Kanna má povzbuzující vliv na Vaši náladu, snižuje napětí a úzkost, zlepšuje schopnost komunikace a odbourává stres. Při vyšších dávkách se dostavují i pocity euforie. Tyto účinky jsou způsobeny kombinací alkaloidů mesembrine, mesembrenone, mesembrenolu a tortuosamiu. Mesembrin má schopnost zpětného vychytávají serotoninu což navozuje uvolněný stav a dobrou náladu. Kanna se dá při správném dávkování využít také jako velmi dobré přírodní antidepresivum. Co se týká vedlejších a nežádoucích účinků kanny, jsou při dodržení správného dávkování velmi nepravděpodobné. U kanny nebyla prokázaná fyzická závislost ani výrazné vedlejší účinky. Při překročení dávkování hrozí návaly horka, pocení, nevolnost, rozmazané vidění, nadýmání, průjem.

Dávkování

Kanna se dá užívat mnoha způsoby. Můžeme ji přidat do jídla, rozpustit ve vodě, nebo v čaji, žvýkat, kouřit, nebo v případě extraktu použít stejně jako šňupací tabák. Dávkování je zde hodně individuální a závisí na mnoha faktorech, jako je například hmotnost, metabolismus, či psychický stav jedince. Extrakt 50:1: 0,3 – 0,5 g pro mírné účinky, 0,7 – 1 g pro silnější účinky na prázdný žaludek.  Drcená bylina, prášek: cca 1 g – 1,7 g denně. Kanna by se neměla kombinovat s jinými antidepresivy, alkoholem, rostlinami jako je například Peganum harmala, Passioflora incarnata a Yohimbe. Není vhodná pro těhotné a kojící ženy, nebo osoby se srdečními problémy. Při užití kanny by se nemělo řídit.

 

SLEDUJ NÁS NA FACEBOOKU: KLIKNI ZDE!

 

UPOZORNĚNÍ: Článek má pouze informativní charakter. Kanna podle legislativy ČR není schváleným výživovým doplňkem, či potravinou. Jedná se tedy o sběratelský předmět. Informace zde uvedené slouží pouze k všeobecné informovanosti a nejedná se o šíření toxikomanie. Údaje zde uvedené, jsou dostupné volně na internetu a autor neručí za pravdivost či správnost uvedených údajů.

YOU MAY ALSO LIKE

Main Menu x